• DOLAR
  $4.305,9000
 • EURO
  $0,8155
 • ALTIN
  $50.595,6700
 • BIST
  $161,2000
Bilet Alımında 3D ile İlgili Yapılan Yanlışlar

Bilet Alımında 3D ile İlgili Yapılan Yanlışlar

3D secure Sistemi Şifresinin İzleme Şifresi sanılması

Bilindiği üzere 3D secure sistemi çalıntı kart ve illegal alışveriş yapılmasını engellemek üzere bankalar tarafından uygulanan bir güvenlik yöntemidir , bu yöntemde alışveriş onayını vermek için kart sahibine çoğunlukla 6 haneli bir rakamsal şifre gönderilir ve bu şifrenin satınalma yapılan web sitesine girilmesi ile işlem doğrulanır.

Banka tarafından SMS ile gönderilen 3D şifresi

Sitemizden alışveriş yapılabilmesi için kullanılan kredi kartı yada maaş kartı diye de bilinen ATM kartının 3D işlemlere açık olması gerekmektedir.Kredi kartı bilgilerinin girilmesi ile beraber banka tarafından kart sahibinin kayıtlı telefonuna 6 haneli şifre gönderilir ,Çoğunlukla” 3D işlem şifreniz” diye başladığı anda kullanıcılarımızın bunu maç izlemek için kullanılan online izleme bileti şifresi olduğunu sanmaktadır ve işlemi orada kesmektedir , örnek SMS aşağıdaki gibidir .

‘Bankanızdan gelen 6 haneli rakamsal şifre izleme şifresi değildir

Oysa gelen şifre sadece banka tarafından gönderilen 3D şifresidir ve bu 6 haneli rakamın aşağıda gösterilen pencereye girilerek işleme devam edilmesi gerekmektedir.

Bu kısma 3d şifresi girilip GÖNDER tuşuna basılırsa sistem bir kaç saniye içinde şifrenizi üretip size hem ekrnda gösterir , hem de SMS ve mail olarak iletir .

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın